Tarot jest jednym z najpopularniejszych systemów wróżbiarskich na świecie. Są to bardzo tajemnicze i stare karty, które powstały między XIII a XIV wiekiem. Wielu specjalistów sądzi, że źródłem symboliki kart jest Egipt.

Prawdopodobnie TAROT do Europy był przywieziony przez Cyganów lub też przez rycerzy powracających z wypraw krzyżowych. W Europie karty do TAROTA rozpowszechniły się we Włoszech, a potem dotarły do wszystkich krajów na kontynencie.

Talia Tarota jest tajemniczym kluczem do przyszłości i scenariuszy życia... Magiczna siła tych kart jest wstanie pomóc i znaleźć odpowiedzi, nawet na najbardziej skomplikowane pytania.

Każda talia kart dzieli się na:
  • Arkana Wielkie to 22 karty są to ,,wielkie tajemnice życia”,
  • Arkana Małe to 56 kart są to ,,małe tajemnice życia”.

LOS człowieka w dużej mierze zależy od poznania tendencji - można wtedy zmierzać bezpieczną drogą.

Studiowanie i praktykowanie Tarota pozwala człowiekowi nawiązać kontakt z wyższymi poziomami życia wewnętrznego. Im ten kontakt jest większy, tym lepsze jest jego zrozumienie. Prawdą jest, że Tarot może służyć jako narzędzie do odpowiadania na pytania z zakresu życia codziennego, oraz wskazywać problemy i ich rozwiązania. Dlatego jego właściwe zastosowanie niezwykle sprzyja rozwojowi duchowemu i odkryciu własnego Ja.

W mojej pracy korzystam również ze zwykłej talii kart. Jest ona świetnym uzupełnieniem talii do kart Tarota. Przyszłość zdaje się ukrywać coś niezwykłego, tajemniczego. Bardzo pomocne przy odkrywaniu tajemnicy przyszłości są od wieków karty klasyczne. Bogactwo znaczeń, jakie w sobie kryją, pozwala opisać każde wydarzenie, osobowość, wyznaczyć przebieg i cel podróży, znaleźć najlepsze rozwiązanie, najlepszą drogę.

Na początku sierpnia 2010 uczestniczyłam w kilkudniowych warsztatach dla zaawansowanych, Pani Barbary Antonowicz-Wlazińskiej, doskonalących umiejętności dokładnej i rzetelnej interpretacji kart. Pani Barbara jest jedną z najlepszych osób potrafiących korzystać z Tarota w naszej części Europy. (Więcej w dziale Certyfikaty).